Maturalna večer- Čarolija kristalne večeri
Autor: Jadranka Junačko, 8. 3. 2010.

Čarolija kristalne večeri

Svi znate priču o djevojci koja se u jednom trenutku iz prašnjave odjeće i poderanih cipela pretvorila u prekrasnu princezu u dugoj, plavoj haljini i staklenim cipelicama. Poput nje, iz školskih papuča i svakodnevne odjeće, postali smo kao princeze i prinčevi iz bajke u prekrasnim haljinama i odjelima te večeri, 5. ožujka 2010., koju smo svi željno iščekivali.

Pamti li Tehnička škola da su svi maturanti zajedno proslavili maturalnu večer? Učenici osam razreda, naši razrednici i nekoliko profesora kojima smo učinili čast i pozvali ih da uveličaju našu proslavu i da na jednu večer budu  naši gosti, a ne „mučitelji“ s one strane klupe.

Najbolje da krenem od početka. Svi smo sanjali o maturalnoj večeri, ali taj san je, najvjerojatnije, najviše sanjala učenica 4.A razreda, Patricija Ivaniš. Ostvarila nam je svima san organizirajući nam nezaboravnu večer u svečanoj dvorani Kristal. Profesor Crnac sa svojim bandom "grupa PULS" nam je priuštio odličnu glazbu uz koju smo se svi zabavili.

Pri ulasku, fotograf nas je slikao razred po razred te smo zauzeli svoja mjesta u sali. Učenice 4.F razreda, Maja Odobašić i Dubravka Hrstić, otvorile su večer plesa i zabave. Nakon večere, naše elegantne voditeljice su prozivale predstavnike razreda kako bi predstavili svoj razred. Bilo je tu šaljivih, ali i ozbiljnijih predstavljanja. Svaki je razred poklonio svome razredniku mali znak pažnje, jer su oni bili ti koji su s nama u ove četiri godine prošli najbolje, ali i najgore.

U nastavku večeri, atmosfera je bila opuštenija ili zbog glazbe ili zbog pića (hehe). Sati su prolazili kao sekunde, ali čarolija nije nestala u ponoć, kao u bajci, već se nastavila do kasno u noć ili je bolje reći do jutarnjih sati.

Nadam se da će nam svaka godišnjica mature biti lijepa uspomena kao i ova večer.

Heladija Ćurić, 4.F

Fotografije sa maturalne večeri pogledajte u foto galeriji.