Uskrs
Autor: Jadranka Junačko, 29. 3. 2010.

Poštovani učenici

Vjerujem da smo u vremenu korizme sigurno poželjeli promijeniti nešto kod sebe. Pokušali smo odreći se nečega. Je li korizma dio običaja za koji je dostatno odreći se nečega materijalnog, ispovijediti se, pričestiti i dočekati Uskrs?

Prilika je to da u tom vremenu zastanemo, oslušnemo svoju savjest i uočimo mogućnost rasta. U korizmenom vremenu pozvani smo između ostalog pomoći potrebitima i zauzetije raditi na karitativnim dobrotvornim akcijama.

Razmišljajmo o činjenju dobrih djela u neposrednom okruženju, školi i obitelji.

Hvala svima koji su svoje darove u novcu usmjerili za postradale na Haitiju i preuzeli kumstvo afričkog djeteta. Molim sve razrede koji su preuzeli kumstvo da uplate prikupljeni iznos do srijede.To se može uplatiti u računovodstvu kod Marice ili ako gđa Marica nije tu možete predati gospođi Vlasti.

Srijeda je zadnji radni dan i od četvrtka (1. travnja do 11. travnja – nedjelja) nastupaju proljetni praznici.

Redovna nastava započinje 12. travnja (ponedjeljak) 2010. god.

U ovom velikom tjednu želim vas potaknuti na razmišljanje i zahvalu Gospodinu:

Hvala ti Gospodine za dar života. Hvala ti što podržavaš moj život. Tako rijetko na to mislim. Nikada ti ne stignem na tom zahvaliti. Oprosti zbog siromaštva moga duha. Obdario si me darovima koje dovoljno ne koristim. Zamjetim ih kad se trebam pohvaliti ili kad me drugi pohvale. Svoj rast i svoju plodnost ne doživljavam kao tvoj dar. Uvijek želim dokazati kako je to moj osobni rad i to nastojim istaknuti . Oholost i nekakav krivi ponos često su na djelu.

Znam da trebam razvijati svoje sposobnosti, raditi kao da sve samo ovisi o meni, ali ne smijem zaboraviti da si mi ti to dao, da me ti podržavaš u mojim nastojanjima i naporima. Sve što postižem tvoja je milost i o tebi ovisi. Još više trebam surađivati s tobom i uočavati tvoju milost kojom me pretječeš. Pomozi mi da shvatim kako si mi dao talente ne da ih ljubomorno čuvam za sebe, da ih ostvarujem za svoju korist, nego da si mi ih dao i zbog drugih, da ih razvijam za dobro svojih bližnjih, svoje obitelji, zajednice, svog naroda.

Dragi mladići i djevojke, znajte, i kad vas svi ostave, kad se osjetite napušteni od svih, ima netko tko vas neizmjerno ljubi, koji križem i uskrsnućem otkupi svakog čovjeka - to je ISUS. Mir i radost Uskrsa neka nas ispuni na osobnoj, obiteljskoj i Domovinskoj razini! Sretan Uskrs vama i vašim obiteljima želim u ime Nastavničkog vijeća i svoje osobno.

S poštovanjem,

Ravnateljica: