Olimpijska nada - Marin Lipovac,1.f
Autor: Jadranka Junačko, 7. 5. 2010.

Predstavljamo vam Marina Lipovca, učenika 1.f razreda koji niže uspjeh za uspjehom i jedan je od ponajboljih mlađih juniora svijeta u kajaku.

Marin se uspješno bavi kajakom pod vodstvom trenera Daria Botice,prof. Već na početku sezone pokazao je da je na vrhu svjetskog kajaka. Prošle godine ušao je u program Olimpijskog odbora kao velika nada hrvatskog sporta. Olimpijski odbor svojim sredstvima koja uključuju, pripreme i natjecanja, korištenje sportskih objekata, opremu i rekvizite, testiranja, vitaminizaciju i dopunsku prehranu te zdravstvenu skrb, prati njegov razvoji i potiče ga da u svojim rezultatima bude još uspješniji.

Marin trenira 5-6 sati na dan, a istovremano je vrlo uspješan i u školi. Kada škola završi za Marina i njegovog trenera sve se podređuje kajaku jer počinju tromjesečne pripreme za olimpijske nade.

Marin je napravio izniman rezultat u jednoj od najjačih regata u Brandenburgu, gdje je ušao u finale natjecanja u konkurenciji sa 90 čamaca iz raznih zemalja Europe. Čeka ga još mnogo međunarodnih natjecanja, a pripreme su za sada usmjerena na natjecanje Olimpijskih nada, najjače u toj kategoriji, koje će se održati u 9. mjesecu u Piestany ( Slovačka).

Rezultati ove sezone:

- državno prvenstvo u maratonu (15 km) Zagreb – 1. mjesto
- međunarodna regata Rovigo (Italija) – 1. mjesto
- međunarodna regata Bezdan – 1. mjesto
- međunarodna regata Srijemska Mitrovica – 1. mjesto
- kontrola u Zagrebu za sastav reprezentacije – 1. mjesto
- MEĐUNARODNA REGARA BRANDENBURG ( NJEMAČKA) – 2. Mjesto

Čestitamo!

Napomena: ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji