Riječ ravnateljice
Autor: Vlasta Dasović, 5. 11. 2008.

Dragi učenici, dragi roditelji i na kraju dragi građani,

zgroženi smo agresivnošću pojedinih mladića u našem društvu. Potvrdu te agresivnosti koja pogađa naše društvo daju nedavna tri smrtna slučaja mladića koja su se dogodila u našoj Hrvatskoj.

Slušam jutros na Hrvatskom radiju, pitaju psihologinju Krznarić, što je to što mlade tjera na agresivnost. Njen izričit odgovor glasio je nerad i besposličarenje je najveći neprijatelj čovjeka. Mlade danas ne odgajamo, počevši od obitelji, škole i ostalih čimbenika u društvu, a kroz medije nudimo im samo nasilje. Kada bi skrbili za cvijeće oko HNK kao što skrbimo za mlade sve bi se posušilo, kazala je gđa. Krznarić.

Dragi mladi i vi odrastate, postajete zreliji i odgovorniji, imate slobodu izbora stoga birajte dobro, dobro oplemenjuje i čini čovjeka sretnim, a zlo razara i uništava čovjeka.

Pitam se kakvi su to ljudi koji su ubili Luku Ritza i Josipa Klasnića? Ne skrbe li se životinje više  za pripadnike svoje vrste, nego li čovjek za čovjeka? Kada bismo imali na umu Božju zapovijed  "Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe" i provodili je u djelo, tada bi vjerojatno činili samo dobre stvari jedni drugima, bili tolerantni i susretljivi prema bližnjima, imali razumijevanja za druge i tako i usrećivali jedni druge.

Hvala Bogu da je u društvu puno više dobrih ljudi nego onih drugih i da se uvijek osjećamo dobro i sigurno u društvu dobrog čovjeka stoga donesimo odluku svatko za sebe da želimo od danas biti bolji. Kako?

Prvo dođimo do zaključka da ćemo voljeti i prihvaćati sebe, biti radosni na svakom danu, kao i na tome što nam Bog daje priliku da učinim nešto dobro za sebe, ali i za one oko sebe.

Dragi mladi, prihvaćajte odgovornost, radinost, poštenje, humanost jer to su vrline koje će vam omogućiti da vas zovu dobrim čovjekom i da se svatko rado nađe u vašem društvu, društvu dobroga i tolerantnoga čovjeka.

Odlučimo se za dobro, podržavajmo dobro i neka nas prepoznaju po dobru jer puno je razloga da svi zajedno budemo sretni i ponosni.

Želim vam puno radosti u dobroti, toleranciji i zajedništvu.

Ravnateljica Janja Brekalo

Slavonski Brod, 4. studenog 2008.