Riječ ravnateljice
Autor: Vlasta Dasović, 21. 12. 2010.

Poštovani mladići i djevojke,

već smo u četvrtom tjednu Došašća, u vremenu iščekivanja i pripreme kroz molitvu i ispit savjesti, kako bismo radosno i čista srca dočekali Božić. Isus kuca na vrata našega srca, te unosi svjetlo u tamu.

Došašće je milosno vrijeme, koje nas potiče na djela ljubavi, da se darujemo drugima.

Hvala vam, dragi učenici, što ste uključivši se u «Lanac dobrote», ali i druge humanitarne akcije pokazali djela ljubavi na najbolji način. Tim djelima ljubavi dajete prepoznatljivost Tehničkoj školi ne samo na razini grada, nego i naše Domovine.

Iskreno hvala svim razredima koji su preuzeli kumstvo u Beninu, a napose hvala razredima koji skrbe za dva djeteta. Pozivamo i one razrede i njihove razrednike, ako se nisu uključili, neka nam se pridruže.

Molim da prikupljeni novac do 23. prosinca 2010. godine predate u računovodstvo. Potičem vas da napišete čestitku svom kumčetu na e-mail adresu /smmmbenin@yahoo.fr /.

Božić je blagdan ljubavi, savršene ljubavi. Ta nas ljubav potiče da ljubimo prvi, uvijek, ne očekujući da budemo ljubljeni. Takva ljubav gleda na drugoga kao na samoga sebe, vidi u drugome sebe. Ta se ljubav ne sastoji samo od riječi ili od osjećaja ona je konkretna. Traži da se poistovjetimo s drugima, da živimo u ljubavi, patnjama i radostima u njihovim potrebama da bismo ih razumjeli i mogli im učinkovito pomoći.

Kroz ljubav počinjemo sebe odgajati. Odlučiti se za ljubav znači odlučiti se za radost. Radost se rađa u čovjekovu srcu i ona živi u njemu, kad se srce otvara drugima odgovara na njihovu ljubav. Svaki dan je dar, zadatak i poziv da se raste u ljubavi.

Sreća Božića je što svakom srcu vraća radost, a radost otvara srce prema Bogu i čovjeku. U tom ozračju ljubavi, počevši od naših obitelji, nesebično je darujemo svakom članu, činimo dobra djela prema svakom čovjeku.

Tu radost koju dariva ljubav i milosrđe doživimo za blagdan Božića i živimo je svaki dan u 2011. godini.

Sretan i blagoslovljen Božić, te mir i radost u Novoj godini vama i vašim obiteljima želim u ime Nastavničkog vijeća i svoje osobno.

Ravnateljica Janja Brekalo, prof.