Riječ, dvije povodom Božića
Autor: Mirjana Mijić, 18. 12. 2008.

Cijenjeni učenici, vjerojatno znate da svake godine tijekom Adventa provodimo humanitarne akcije. U vrijeme ovog Adventa provode se dvije akcije: Caritasova "Za 1000 radosti" i "Lanac dobrote – Budi kum afričkom djetetu".

Za Caritasovu akciju prikupljeno je 2300 kn i uplaćeno na žiro račun Caritasa.

Školska akcija "Budi kum afričkom djetetu" je u tijeku, o rezultatima  te akcije biti ćete izvješteni u 2. polugodištu. Mogu istaći da mi je drago da su svi razredi nastavili podržavati svoje kumstvo, te da se i novi razredi uključuju u tu akciju.

Zahvaljujem svim učenicima i kolegama profesorima, te ostalim djelatnicima škole koji se uključuju u ovu akciju.

Svaki razred koji već ima kumče može za Božić napisati čestitku ili pismo, donijeti kod gđe. Vlaste, te tako prikupljene čestitke škola će poslati zajedno u Benin, a možete se javiti i elektronskom poštom.

Posebno zahvaljujem razredima i razrednicima koji u ovoj godini preuzimaju kumstvo za dvoje djece.

Novac koji ste, dragi učenici, uplatili za predstavu, biti će darovan učeniku naše škole za potrebe liječenja.

Radost je darivati čovjeka koji je u potrebi, te vratiti osmjeh na lice, vjeru i nadu u dobrotu čovjeka.

Raduje me da toliko dobrih ljudi ima u našoj školi. Neka budemo prepoznatljivi po dobroti. Stvarajte ozračje u kojem vlada ljubav koja oprašta, koja je strpljiva, dobrostiva, koja se raduje istini.

Što je Božić?

Božić je odsjaj ljubavi u ovom mračnom hladnom svijetu. Tom svijetu pripada i naše srce. Neka se u njemu izlije dobrota i ljubav.

Ono što se od nas traži za Božić biti otvoren. Svaka zatvorenost oblik je bojažljivosti, znak da se ništa ne želi primiti, znak odbijanja darivanja dobrote.

Bog ne dolazi u mržnji i svađi, ne dolazi u cjepidlačenju, zavisti i ogorčenosti.

On ne može doći onamo gdje su vrata srca zatvorena.

Bog stanuje u dobroti čovjeka prema čovjeku u uzajamnom pomirenju, u uzajamnom razumijevanju u srdačnosti i strpljivosti. Je li ljubav kod nas u srcu, školi, kući, hoće li se Bog kod nas nastaniti?

Bog čeka na tebe, na mene da mu svoje siromašno hladno ljudsko srce otvorimo za ljubav, da dopustimo njegovoj ljubavi djelovati u svijetu.

Vama i vašim obiteljima sretan i blagoslovljen Božić te mir i obilje Božjeg blagoslova u 2009. godini želim u ime Nastavničkog vijeća i svoje osobno.

Ravnateljica:

Janja Brekalo, prof.