IPA Navigator
Autor: Maja Maratović, 27. 11. 2013.

Cilj projekta Navigator je pridonijeti unapređenju jednakih mogućnosti u pristupu obrazovanju skupinama u nepovoljnom položaju promicanjem relevantnih službi za detekciju i odgovarajući tretman djece i mladih s poremećajima u ponašanju (BD, behavioural disorders), te posebno poremećajima pažnje s hiperaktivnošću (ADHD, Attention Deficit Hyperactivity Disorder).
Projekt osigurava lakši i prikladniji pristup obrazovanju i socijalnu inkluziju djece i mladih s takvim problemima kroz razvoj – pojačane tehnološke i profesionalne mogućnosti obrazovnih institucija na području Brodsko-posavske županije.

Aktivnosi na projektu, kao i partnere možete pronaći u nastavku obavijesti.

Sve aktivnosti kao i realizaciju samoga projekta pratite na stranici: http://www.ipa-tssb-navigator.com/

Projekt će osigurati unapređenje tehničkih i prostornih kapaciteta dviju obrazovnih institucija za rad s djecom i mladima s poremećajima u ponašanju i poremećaju pažnje.

Unutar prostora Tehničke škole Slavonski Brod i prostora Učiteljskog fakulteta u Osijeku, Dislocirani studij u Slavonskom Brodu, osnovat će se Centar „Navigator“ za savjetovanje i davanje informacija o pitanjima vezanim uz poremećaj ponašanja i poremećaj pažnje uključujući detekciju i rad s pogođenom djecom i mladima.

Uzimajući u obzir ukupan procijenjeni broj djece i mladih pogođenih ovim poremećajima (petina populacije), od iznimne je važnosti bolja informiranost stručnjaka u obrazovanju, roditelja i cjelokupnog stanovništva o problemu i pravovremenom rješenju. Iz tog razloga projekt predlaže razvoj i implementaciju tri obrazovna programa za određene ciljane grupe:

• stručno osoblje (profesori, socijalni radnici, stručnjaci koji rade u domovima za nezbrinute, pedagozi, itd.)
  • roditelje i
  • buduće stručnjake u obrazovanju.

GLAVNE AKTIVNOSTI PROJEKTA

1. Uspostavljanje Centara za savjetovanje “Navigator” u Tehničkoj školi i Učiteljskom fakultetu u Slavonskom Brodu
  2. Razvijanje obrazovnih kurikuluma za stručnjake u obrazovanju, roditelje i studente asistente
  3. Izrada priručnika “Detekcija i prevencija BD-a i ADHD-a”