« Travanj 2024 »

Obavijesti vezane za državnu maturu
Državna matura - potvrda podataka
Autor: Tomislav Aračić, 7. 5. 2010.

Kako bismo još jednom potvrdili točnost unesenih podataka, molimo vas da obvezno potvrdite točnost ocjena iz prva tri razreda srednje škole i ispravnost osobnih podataka u sustavu NISpVU.

Potvrdu osobnih podataka moguće  je učiniti na poveznici Moji podatci/Osnovni podatci/Potvrda točnosti podataka, dok je potvrdu ocjena moguće učiniti na poveznici Moji podatci/Ocjene/Verifikacija.

Upozoravamo vas kako je navedeno nužno potvrditi do petka, 14. svibnja 2010. godine.

Također, molimo vas da isprobate svoj TAN na Moji podatci/Osnovni podatci/Testiranje TAN-a, kako bi se izbjegle poteškoće u posljednjim trenucima..

Primijećeno je da puno učenika ima prijavljen samo jedan dvopredmetni studij na istome visokom učilištu. Kako se dvopredmetne kombinacije uglavnom izvode unutar istoga visokog učilišta, ovakve prijave nisu valjane te je mudro prijaviti što više dvopredmetnih studija radi povećanja vjerojatnosti upisa, jer se kod dvopredmetnih studija pravo upisa mora ostvariti na dva studijska programa.

Ujedno vas podsjećamo da učenici koji budu imali zaključenu jednu ili dvije negativne ocjene na kraju nastavne godine (popravni ispit) moraju izvršiti novu prijavu ispita državne mature za jesenski rok kako bi mogli nastaviti polaganje započetih ispita.

Ispitni koordinator

Nada Galić, prof.