Radost glagoljice - dojmovi
Autor: Jadranka Junačko, 2. 6. 2009.

U ovaj projekt uključile smo se na početku školske godine s ciljem da se zabavimo i da saznamo više o hrvatskoj povijesti. Bilo je planirano putovanje u Pulu što  nas je još više motiviralo, ali spletom okolnosti to se nije dogodilo, a mi smo završili u našem dragom amfiteatru...

Uz pomoć mentorica koje su uvažavale naše ideje postale smo kreativnije.  Tijekom svih naših priprema i proba pratio nas je smijeh, dobro raspoloženje te zabava.  Najviše nam se svidjela naša uloga u projektu. Nas dvije smo bile zadužene za „radionicu s učenicima“. Pomagale smo im u  što bržem rješavanju zadanog zadatka u  kojem je trebalo napisati Tehnička škola na glagoljici, a na poleđini napisati svoje ime i prezime na latinici.  Mnogi su učenici ali i profesori, zabunom, pisali svoja imena i prezimena na glagoljici.  Na kraju je to sve ispalo vrlo zabavno.  Oni najsretniji koje smo izvukli, a pri tom i točno odradili zadatak bili su nagrađeni poklonima iz naših radionica. Na kraju programa ravnateljica je sudinike projekta pozvala u svoj ured na piće. Ondje smo dobili same pohvale ravnateljice, mentorica i profesorice Galić.  Svidjeli su nam se komentari naših vršnjaka koji su bili pozitivni i jedva čekaju da ih opet izvučemo s nastave =) .

Tomislava Katinić, 1.g

Antonija Alković, 1.g