Kampanja HIV prevencije "Znanje pobjeđuje"
Autor: Marija Kristić, 5. 12. 2012.

Povodom svjetskog dana borbe protiv AIDS-a Hrvatski zavod za javno zdravstvo, UN tematska skupina za HIV/AIDS i Ministarstvo organiziraju nacionalnu kampanju promocije edukacije, zaštite i testiranja na HIV  "Znanje pobjedjuje".

Kako bi promovirale važnost edukacije i zaštite zdravlja među mladima ove tri partnerske organizacije pokreću kreativni nagradni natječaj "Znanje pobjeđuje-ajde priključi se!" za izradu info slika. S ciljem poticanja svjesnosti i komunikacije među mladima o HIV/AIDS, prevenciji, vršnjačkoj edukaciji odgovornom pomnom ponašanju, testiranju ,ranom otkrivanju infekcije i liječenju, ljudskim pravima.

NAGRADA!

Za radove prijavljene na natječaju mogu glasati svi koji žele"lajkanjem"unutar aplikacije za natječaj na facebook stranici CroAids. Svi pristigli radovi bit će postavljeni u posebnoj galeriji slika na FB stranici CroAids. Posebno povjerenstvo odabrat će pobjednika,a njegova škola će biti nagrađena osobnim računalom.

Povodom svjetskog dana borbe protiv AIDS-a.Hrvatski zavod za javno zdravstvo,UN tematska skupina za HIV/AIDS i Ministarstvo organiziraju nacionalnu kampanju promocije edukacije,zastite i testiranja na HIV."Znanje pobjedjuje".Kako bi promovirale važnost edukacije i zaštite zdravlja medju mladima ove tri partnerske organizacije pokrecu kreativni nagradni natječaj"Znanje pobjedjuje-ajde prikljuci se!"za izradu info slika.S ciljem poticanja svjesnosti i komunikacije medju mladima o HIV/AIDS,prevenciji,vršnjačkoj edukaciji odgovornom pomnom ponašanju,testiranju,ranom otkrivanju infekcije i ljecenju,ljudskim pravima.

Edukacija, zaštita i testiranje na HIV od  velikog su značenja za sprječavanje širenja, liječenja i skrb. Znanje o rizicima i kako se zaštiti od HIV-a i drugih spolo prenosivih infekcija sprječavaju ili smanjuju rizik nastanka infekcije . Znanje je važno za sprječavanje bolesti i zaštite spolnog reproduktivnog i općeg zdravlja.

Hrvatski zavod za javno zdradstvo redovito sudjeluje u velikom međunarodnom istraživanju o zdranstvenom pa i spolnom ponašanju mladih.

NAGRADA!

Za radove prijavljene na natječaju mogu glasati svi koji žele"lajkanjem"unutar aplikacije za natječaj na facebook stranici CroAids.Sve pristigle radove postaviti ćemo u posebnu galeriju slika na FB stranici CroAids.Posebno povjerenstvo odabrat će pobjednika,a njegova škola će biti nagradjena osobnim računalom.