Crveni križ - seminar za voditelje mladeži Crvenog križa
Autor: Maja Maratović, 3. 12. 2013.

Dana 9. i 10 . studenog 2013. u prostorijama Gradskog Društva Crveni križ  Nova Gradiška održan je seminar za voditelje mladeži Crvenog križa. Na seminaru su sudjelovale i učenice naše škole Antonija Mitrović (4.G) i Ivana Vugec (1.E).

Edukacija se odvijala pod stručnim vodstvom Ljerke Čačić i Ivane Zadrazil koje su mladeži prenijele znanja i vještine kroz predavanja i radionice.

U nastavku pročitajte deteljnije o samom seminaru.

Činjenica je da se osim novih znanja i vještina koje smo stekli, možemo pohvaliti dobrom zabavom, novim iskustvima i prijateljstvima.

Program seminara obuhvatio je:

• stjecanje znanja i vještina o vođenju grupe,
  • karakteristike dobrog voditelja i
  • procese koji se odvijaju u grupi, odnosno znanje o grupnoj dinamici.

Radilo se i na prepoznavanju potreba zajednice, utvrđivanju prioriteta u radu, donošenju odluka, te planiranju aktivnosti od koristi za zajednicu. Svaka od ovih tema i zadataka popraćena je kvalitetnim praktičnim radionicama gdje su teoretska znanja primijenjena u praksi.

Antonija Mitrović 4. G